Panaszkezelési eljárás

KÖVETELÉS JOGA

Ha a vásárolt áru hibája van, a vevőt igénylési jog illeti meg. A helyes értékeléshez szükséges, hogy az igényelt áru tiszta, hiánytalan és megfeleljen a higiéniai előírásoknak vagy az általános higiéniai elveknek. A vevő az áru felhasználása során köteles az általánosan ismert szabályokon túlmenően betartani a jótállási jegyben, illetve a használati utasításban az áru használatára vonatkozóan meghatározott feltételeket, az árut annak megfelelően használni és kezelni. természetes élettartam.

 

A KÖVETELÉS HELYE ÉS MÓDJA

Reklamációt a ZVARSI.HU üzletben, Dlhá 89/89, 010 09 Žilina, Szlovákia, vagy írásban e-mailben, postai úton a TRADEBAL s.r.o., Dlhá 89/89, 010 09 Žilina, Szlovákia címen lehet benyújtani. A reklamált árut az üzletbe behozhatja, illetve a megadott címre a Szlovák Posta ill. a Packetán keresztül (alkalmazás: https://www.packeta.sk/odoslanie). Javasoljuk, hogy biztosítsa az árut. Utánvétes küldeményt nem fogadunk el. A reklamációnak tartalmaznia kell a reklamáció tárgyát képező hibák írásbeli leírását és az áru vásárlását igazoló bizonylatot vagy jótállási jegyet. A felsorolt ​​dokumentumok egyike mindig elegendő a kellékszavatossági jog gyakorlásához (reklamáció). A reklamációnak tartalmaznia kell a vevő elérhetőségét is, beleértve a vezeték- és keresztnevet, címet, e-mail címet, telefonszámot és IBAN-t. A panasztételi eljárás azon a napon kezdődik, amikor az alábbi feltételek együttesen teljesülnek:

  1. a) a reklamációs nyilatkozat kézbesítése az eladónak,
  2. b) az igényelt áru átadása a vevőtől az eladóhoz;

A reklamációs eljárás kezdete egyben a kellékszavatossági jog gyakorlásának napja is.

TERMÉKCSERE ELJÁRÁS

Ha a termék nem felel meg Önnek, küldje el az alábbi címre. A csomag visszaküldése után a mellékelt űrlap szerint pénzbeli visszatérítésre kerül sor. Új rendelést kell létrehozni egy másik termékhez. A reklamáció ezen formája csak a vásárolt termékekre vonatkozik, ajándéktárgyakra nem vonatkozik.

TERMÉK PANASZ ELJÁRÁS

Ha szeretné visszaküldeni a terméket, 14 napon belül sértetlenül behozhatja a ZVARSI.HU üzletébe, Dlhá 89/89, 010 09 Žilina, Szlovákia, vagy visszaküldheti ugyanerre a címre.

Ezt tegye a csomag tartalmába panasz űrlap. A csomag átvétele után a lehető legrövidebb időn belül teljesítjük az anyagi ellentételezést.

 

AZ ELADÓ FELELŐSSÉGE

Az eladó felel azért, hogy az eladott áru az eladó vagy a gyártó által általánosan megkívánt, leírt vagy elvárt minőséggel és hasznos tulajdonságokkal rendelkezik, megfelel a követelményeknek, a jogszabályi előírásoknak, a meghatározott mennyiségben van, a célnak megfelel. hogy az eladó a tárgy használatakor vagy amelyre a dolgot általában használják. A jótállási idő alatt az áru átvételét (vásárlását) követően az árun előforduló hibákért az eladó felel.


Az eladó nem vállal felelősséget a hibákért, ha:

  • a vásárló maga okozta a hibát,
  • az áru átvétele előtt a vevő tudott az áru hibájáról, és emiatt kedvezményt kapott az áruból,
  • ha az árun nyilvánvaló hibák vannak, és a vevő ezekre a hibákra az áru átvételekor nem hívta fel a figyelmet,
  • a reklamáció ellentmond az áru jellegének, különösen az áru szavatossági idejének lejártának, amelyre az áru árából kedvezményt biztosítottak,
  • amely a jótállási idő alatt az áru elhasználódása, nem rendeltetésszerű vagy túlzott használatának következtében, vagy az áru hasznos élettartamának lejárta után keletkezett,
  • a vevő vagy más személy illetéktelen beavatkozása okozta az árut vagy annak egy részét,
  • ezek az áruk hibái ajándék formájában, amelyeket a vevő ingyenesen kapott.


A vevőnek reklamációs levelet állítanak ki, amelyben szerepel a reklamáció beérkezésének dátuma, milyen árukra vonatkozik a reklamáció, mikor és hol vásárolták az árut, mi a hiba és mennyiért vásárolták az árut. Az Eladó ezt a visszaigazolást haladéktalanul megküldi a vevőnek a vevő által a reklamációban megadott e-mail címre vagy címre. Ha a panaszlevél azonnali kézbesítésére nincs lehetőség, úgy azt indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb a panasz feldolgozása alatt álló visszaigazolással együtt kézbesíteni kell.

Ha a vevő az áru hibája miatt reklamál, az eladó köteles haladéktalanul, összetett esetekben legkésőbb a reklamáció napjától számított 3 munkanapon belül meghatározni a reklamáció kezelésének módját, indokolt esetben különösen, ha összetett a termék vagy szolgáltatás állapotának műszaki értékelése szükséges, legkésőbb a reklamáció benyújtásától számított 30 napon belül. A reklamáció feldolgozási módjának meghatározását követően a reklamáció azonnali feldolgozásra kerül, indokolt esetben később is elbírálható, de a reklamáció feldolgozása nem tarthat tovább a kérelem benyújtásától számított 30 napon túl. Ha azonban a panasz tárgyát az eladó a reklamáció benyújtásának napjától későbbi napon veszi át, a reklamáció feldolgozásának határideje attól a naptól kezdődik, amikor a panasz tárgyát az eladó átveszi.

 

IGÉNYELÉSI HATÁRIDŐK

Az Eladó az áru hibáiért az áru vevő általi átvételétől számított 24 hónapig felelős, ha az árun, annak csomagolásán vagy a jótállási jegyen nincs feltüntetve hosszabb jótállási idő. Ha használt cikkről van szó, a jótállási idő 12 hónap. A jótállási idő nem vonatkozik a romlandó árukra. Gyorsan romló áru esetén a fogyasztó köteles kellékszavatossági jogait legkésőbb az áru átvételét követő napon gyakorolni, ellenkező esetben a joga elévül. Ha a reklamáció kijavítással egészül ki, a jótállási idő meghosszabbodik a reklamáció benyújtásától addig a napig, amikor a fogyasztó köteles az árut a kijavítás után átvenni, még akkor is, ha ezt nem tette meg. Ha a reklamáció rendezése az áru újra cseréjével történik, az új jótállási idő az áru átadásának napjától kezdődik, ill. küldött a vevőnek. Ha a hibás árura vonatkozó igény nem a szavatossági időn belül történik, a hibáért való felelősség elévül. A vásárló a reklamáció feldolgozását követően személyesen, telefonon vagy e-mailben kerül tájékoztatásra.

A reklamáció feldolgozásáról az eladó írásos visszaigazolást ad ki, amely tartalmazza a fogyasztó adatait, a reklamáció beérkezésének dátumát, milyen árukra érkezett reklamáció, mikor és hol vásárolta az árut, a hiba leírását, a dátumot. a panasz kezeléséről és a panasz kezelésének módjáról:

  • a reklamáció érvényességének elismerése és a hibás áru kifogástalan árura cseréje, vagy az áru kijavítása útján történő rendezése esetén az eladó a reklamáció rendezésének visszaigazolását az új áruval vagy a javított áruval együtt küldi meg a fogyasztónak. a fogyasztónak a reklamáció bejelentésében feltüntetett címe;
  • egyéb esetekben az eladó a panasz kezeléséről a Fogyasztónak a panaszbejelentésben megjelölt e-mail címére vagy írásban postai úton értesítést küld.

 

FOGYASZTÓI JOGOK

A fogyasztó a jótállási idő alatt jelentkező termékhibák esetén jogosult a hiba díjmentes, szakszerű és határidőre történő elhárítására, eltávolítható hiba esetén. A hiba elhárítása helyett az eladó mindig kicserélheti a hibás terméket egy hibátlanra. Az eltávolíthatatlan és a termék rendeltetésszerű használatát akadályozó hibák esetén a fogyasztónak joga van a terméket kicserélni, vagy elállni a szerződéstől és követelnie a vételár visszatérítését. Ha a hiba eltávolítható, de a hiba kijavítás utáni újbóli megjelenése vagy nagyobb számú hiba miatt a fogyasztó a terméket nem tudja rendeltetésszerűen használni, jogában áll a terméket kicserélni vagy elállni a szerződéstől. és követelje a vételár visszatérítését. A vevőt ugyanazok a jogok illetik meg, mintha olyan hibáról lenne szó, amely a reklamáció benyújtásától számított 30 napon belül a hibás áru kijavítása esetén sem távolítható el. Ha olyan javíthatatlan hiba lép fel, amely nem akadályozza a termék rendeltetésszerű használatát, a fogyasztónak joga van az áru árából ésszerű árengedményre. Ha az alacsonyabb áron értékesített terméken vagy a használt terméken olyan hibája van, amelyért az eladót terheli a felelősség, a vevőt a termék cseréjének joga helyett ésszerű árengedményre illeti meg.

Abban az esetben, ha az áru a reklamáció feldolgozását követően nem került átadásra a vevőnek, az eladó jogosult az árut továbbértékesíteni. Ha az eladó ennek az eljárásnak a végrehajtása után a vevő felkéri az eladót az áru kiadására, az eladó kifizeti a vevőnek azt az összeget, amelyért az árut eladta, a raktározással és értékesítéssel kapcsolatos ésszerű költségek levonása után. az árut.

FOGYASZTÓI VITÁK ALTERNATÍV MEGOLDÁSA

törvény alapján A fogyasztói jogviták alternatív megoldásáról szóló 391/2015. sz. törvény értelmében a fogyasztó jogorvoslati kérelemmel fordulhat az eladóhoz, ha nem elégedett azzal, ahogyan az eladó panaszát kezelte, vagy úgy véli, hogy az eladó megsértette a jogait. A fogyasztónak jogában áll alternatív vitarendezés kezdeményezésére javaslatot tenni az alternatív vitarendezési szervnél, ha az eladó a megkeresésre nemmel válaszolt, vagy arra a feladástól számított 30 napon belül nem válaszolt. Az ajánlatot a fogyasztó benyújtja az illetékes alternatív vitarendezési szervhez; a bírósághoz fordulás lehetőségét ez nem érinti. E törvény célja, hogy a fogyasztók számára új lehetőséget teremtsen az eladóval fennálló vitás ügyeik gyors, hatékony, kevésbé formális és mindenekelőtt ingyenes rendezésére, ill. csak minimális költségekkel. A békés megoldás eléréséről van szó, ill a fogyasztó és az eladó közötti megállapodás a vita megoldásáról, amely kötelező érvényű jogalappá válik, miután mindkét fél elfogadja annak megfogalmazását.

A törvény szerinti alternatív vitarendezési hatóság a Hálózati Iparágak Szabályozási Hivatala, az Elektronikus Hírközlési és Postai Szolgáltatások Szabályozási Hivatala és a Szlovák Kereskedelmi Felügyelet. Emellett a Szlovák Kereskedelmi Felügyelőség az ún Ez azt jelenti, hogy jogosult lesz rendezni olyan vitákat is, amelyekben más szervek hatásköre nincs meghatározva, kivéve a pénzügyi szolgáltatások nyújtására irányuló szerződésekből eredő vitákat.

Határon átnyúló vita esetén a fogyasztónak jogában áll az Európai Fogyasztói Központhoz fordulni, amely szállítási címet, e-mail címet vagy telefonos elérhetőséget biztosít számára a megoldásra illetékes alternatív vitarendezési szervezethez. vitája.

A fogyasztói jogviták alternatív megoldásának alanyainak listája:Szlovák Kereskedelmi Felügyelőség, Hálózati Iparágak Szabályozási Hivatala, Elektronikus Hírközlési és Postai Szolgáltatások Szabályozási Hivatala, Fogyasztóvédelmi Társaság (SOS) Poprad, a Szlovák Bankszövetség banki ombudsmanja. A fogyasztói jogviták alternatív megoldásának alanyai listája: megtalálható a Szlovák Köztársaság Gazdasági Minisztériumának honlapján: http://www.mhsr.sk

Link a fogyasztói jogviták alternatív megoldási platformjához, amelyen keresztül a fogyasztó alternatív vitarendezés kezdeményezésére javaslatot tehet:

http://www.soi.sk/sk/Alternativne-riesenie-spotrebitelskych-sporov.soi

Utolsó frissítés: 2025.01.01